Piaskowanie konstrukcji metalowych

Efektywne piaskowanie konstrukcji metalowych w Szczecinie

Konstrukcje metalowe z biegiem lat ulegają niszczeniu, wpływ ma tutaj upływający czas oraz działanie czynników atmosferycznych. Dzieje się tak szczególnie wtedy, jeśli nie zostały odpowiednio zabezpieczone warstwą antykorozyjną. Efektem jest powstanie rdzy i nalotów, a jeśli elementy były pomalowane tworzą się nieestetyczne odpryski farby. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się rdzy i przywrócić ładny wygląd, warto zastosować odpowiednie zabiegi. W przypadku czyszczenia konstrukcji stalowych najlepszą metodą będzie piaskowanie, które umożliwia dotarcie do wszystkich zakamarków, nierówności i załamań.

Piaskowanie Konstrukcji Szczecin 0001
Piaskowanie Konstrukcji Szczecin 0002
Piaskowanie Konstrukcji Szczecin 0005
Piaskowanie Konstrukcji Szczecin 0008

Nasza firma zajmuje się piaskowaniem w Szczecinie już od wielu lat, dlatego doskonale poradzimy sobie z każdym zleceniem. Na wyposażeniu firmy znajduje się piaskarka o wysokich parametrach, która bez problemu usunie wszelkie zabrudzenia. Zabieg czyszczenia, polega na nakierowaniu strumienia piasku lub innego ścierniwa wyrzucanego pod dużym ciśnieniem na powierzchnię. Drobiny piasku uderzają z dużą siłą i pod wpływem tych uderzeń zabrudzenia i rdza odrywają się od podłoża, pozostawiając miejsce czyste. Metodę tą opracował i opatentował Benjamin Tilghman w 1870 roku. Poprzez zastosowanie piaskowania uzyskujemy idealnie oczyszczoną powierzchnię, która powinna niezwłocznie być zabezpieczona i pomalowana. Warto zdecydować się na malowanie proszkowe, które także jest w naszej ofercie usług.

Można powierzyć nam do piaskowania:

 • Barierki
 • Schody i poręcze
 • Balkony i balustrady
 • Bramy i ogrodzenia
 • Wiaty, zadaszenia, hale
 • Konstrukcje mostów i wiaduktów
 • Kontenery i silosy
 • Inne

Piaskowaniu może być poddana dowolna konstrukcja metalowa. Posiadamy dobrze wyposażone zaplecze techniczne, które umożliwia nam czyszczenie konstrukcji wielkogabarytowych oraz ulokowanych na wysokościach. Aby zasięgnąć bardziej wyczerpujących informacji wystarczy skontaktować się z naszą firmą. Trudno jest uogólniać, ponieważ każde zlecenie jest inne i wymaga odmiennego podejścia i nakładu pracy.

Piaskowanie w Szczecinie z zachowaniem zasad BHP

Przy procesie piaskowania bezwzględnie stosujemy przepisy BHP. Każdy pracownik  posiada odpowiednie ubranie ochronne zaopatrzone w kask ochronny z wentylacją oraz z dopływem świeżego powietrza do oddychania. Przebywanie osób niezabezpieczonych w pobliżu piaskowanych elementów jest niebezpieczne, dlatego miejsce w którym realizujemy zlecenie jest zabezpieczone przed wstępem osób postronnych.

Do piaskowania mogą być używane różnego rodzaju ścierniwa o różnej granulacji np.:

 • Elektrokorund szlachetny - ścierniwo syntetyczne wielokrotnego użytku na bazie tlenku glinuł
 • Węglik krzemu - najbardziej skrawne i agresywne ścierniwo syntetyczne;
 • Śrut staliwny - ścierniwo metalowe;
 • Mikrogranulki szklane - posiadają one ziarna ścierne o wyjątkowo gładkiej powierzchni;
 • Piasek

Przed przystąpieniem do pracy, dokonujemy oględzin konstrukcji, ze szczególnym uwzględnieniem rodzaju metalu i stopnia zabrudzeń. Następnie dobieramy rodzaj ścierniwa, który najlepiej sprawdzi się w danym przypadku. Chodzi zarówno o skuteczność, jak i zapobieżenie zniszczeniu czyszczonej powierzchni. Znamy się na tym co robimy, dlatego bez obaw można nam powierzyć do oczyszczenia dowolną konstrukcję - dołożymy starań, aby odzyskała estetyczny wygląd. Powierzchnia poddana piaskowaniu jest gładka i doskonale nadaje się do pomalowania.

Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą usług, zachęcamy do kontaktu. Wyceny dokonujemy indywidualnie, ponieważ na koszt usługi składa się wiele czynników, min. wielkość konstrukcji, stopień zabrudzenia, rodzaj materiału, dostęp i lokalizacja. Solidna ekipa pracowników profesjonalnie zajmie się każdym zleceniem. Zapraszamy!

Piaskowanie konstrukcji metalowych różnego typu!
Indywidualna wycena, dogodne warunki współpracy.
Usługa piaskowania w Szczecinie dla osób prywatnych i Klientów firmowych!

 • slusarstwo_przemyslowe

  Piaskowanie antyków i detali w Szczecinie

  Z dbałością o szczegóły wykonujemy profesjonalne oczyszczanie elementów i detali. Piaskujemy antyki z zachowaniem ostrożności i bezpieczeństwa! Wysoki poziom usług!
 • slusartswo_budowlane

  Zabezpieczenie samochodów i felg przed rdzą

  TS Stempowskie wykonuje sprawdzone i skuteczne metody zapobiegania przed korozją. Oferujemy profesjonalne piaskowanie samochodów i felg na najwyższym poziomie!
 • oferta_dla_sklepow

  Piaskowanie budynków i konstrukcji stalowych Szczecin

  Precyzyjne piaskowanie elewacji budynków prywatnych i użyteczności publicznej. Nowoczesny sprzęt i wysoki poziom usług. Renowacja, oczyszczanie konstrukcji i budynków.
 • oferta_dla_sklepow

  Oczyszczanie ścian z betonu i cegły Szczecin

  Profesjonalne i kompleksowe piaskowanie ścian z betonu i cegły w Szczecinie. Zaawansowana technologia oczyszczania osadu przy zastosowaniu nowoczesnego sprzętu!