Piaskowanie ścian i budynków

Piaskowanie ścian budynków Szczecin - efektywnie i efektownie

Ściany budynków przez cały czas wystawione są na działanie szkodliwych czynników, jak np. opady deszczu czy spaliny. Nic dziwnego, że z upływem czasu, tracą swój estetyczny wygląd i zaczynają straszyć plamami, zaciekami i nalotami. Aż w końcu pojawia się myśl, że trzeba coś z tym zrobić. Tylko co? Malowanie bez uprzedniego oczyszczenia nie ma najmniejszego sensu, bowiem wszelkie zabrudzenia nadal będą widoczne. Podstawowym zadaniem będzie oczyszczenie ścian i pozbycie się szpecących zabrudzeń. Firma TS Stempowski w Szczecinie, posiada na liście usług metodę zwaną piaskowaniem, która doskonale sprawdza się przy czyszczeniu ścian budynków.

Piaskowanie Budynkow Szczecin 0002
Piaskowanie Budynkow Szczecin 0005
Piaskowanie Scian Ceglanych Szczecin 00013
Piaskowanie Scian Ceglanych Szczecin 0003

Piaskowanie to obróbka strumieniowo-ścierna, która wymaga użycia specjalistycznego urządzenia zwanego piaskarką. Na przestrzeni lat, sukcesywnie wyposażaliśmy naszą firmę w niezbędne maszyny i akcesoria, dobierając je w taki sposób, aby móc działać efektywnie i szybko. Przy doborze urządzeń przywiązujemy wagę do ich parametrów, które w zasadniczym stopniu przekładają się na skuteczność w działaniu. Na koncie mamy szereg zrealizowanych zleceń, więc na ten moment z całą stanowczością możemy powiedzieć, że sprzęt jakim dysponujemy jest niezawodny.

Na czym polega piaskowanie? Za pomocą piaskarki, przez dysze wyrzucany jest strumień sprężonego powietrza wraz z drobinami piasku lub innego materiału. Ścierniwo z wielką mocą uderza o płaszczyznę ściany i sprawia, że brud odrywa się od powierzchni. Zamiast piasku można spożytkować np. elektrokorund szlachetny, śrut czy szklane mikrogranulki. Rodzaj ścierniwa dobieramy uwzględniając rodzaj powierzchni oraz intensywności zabrudzenia.

Piaskowanie jako metoda usuwania graffiti w Szczecinie

Bywa, że nawet świeżo odnowione ściany trzeba oczyścić, gdy zostaną poddane aktom wandalizmu i upstrzone napisami lub rysunkami sprayem. Okazuje się, ze metoda piaskowania jest skuteczna, także w takim przypadku. Jeśli chcesz się pozbyć graffiti ze ściany, skontaktuj się z nami.

Spotkaliśmy się nie raz z obawami, że metoda piaskowania jest szkodliwa dla budynku. Pragniemy Państwa zapewnić, że piaskowanie nie uszkadza spoin i struktury materiału, co więcej dogłębne oczyszczenie pozwala na pozbycie się z głębi - ognisk pleśni i grzyba. W przypadku starych ścian, które mogą być nadgryzione zębem czasu, wykonujemy próbki piaskowania na małym fragmencie. Piaskowanie wykorzystuje się także przy renowacji zabytkowych budynków czy pomników, nie ma wiec mowy o jakiejkolwiek szkodliwości. Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Podejmiemy się piaskowania:

 • Budynków mieszkalnych
 • Kościołów
 • Szkół, uczelni, internatów
 • Budynków przemysłowych
 • Instytucji

Posiadamy sprzęt i uprawnieni do pracy na wysokościach, dlatego nie stanowi dla nas problemu piaskowanie wysokich budowli. Działamy profesjonalnie i starannie zabezpieczamy wszystkie elementy wokół, jak okna, drzwi czy parapety. Metoda piaskowania wymaga dobrego przygotowania i używania kompletnej odzieży ochronnej, która jest w tym przypadku niezbędna. Dlatego zabrania się przebywania w pobliżu osób postronnych, gdyż grozi to niebezpieczeństwem.

Warunki współpracy ustalamy na samym początku - robimy wycenę, ustalamy zakres prac i termin ich zakończenia. Gwarantujemy, że będą Państwo zadowoleni z naszych usług. Zachęcamy do kontaktu!

Piaskowanie ścian i budynków - skuteczna metoda pozbycia się zabrudzeń.
Usuwamy graffiti i utrwalone zanieczyszczenia.
Piaskowanie ścian w Szczecinie w korzystnej cenie!

 • slusarstwo_przemyslowe

  Piaskowanie antyków i detali w Szczecinie

  Z dbałością o szczegóły wykonujemy profesjonalne oczyszczanie elementów i detali. Piaskujemy antyki z zachowaniem ostrożności i bezpieczeństwa! Wysoki poziom usług!
 • slusartswo_budowlane

  Zabezpieczenie samochodów i felg przed rdzą

  TS Stempowskie wykonuje sprawdzone i skuteczne metody zapobiegania przed korozją. Oferujemy profesjonalne piaskowanie samochodów i felg na najwyższym poziomie!
 • oferta_dla_sklepow

  Piaskowanie budynków i konstrukcji stalowych Szczecin

  Precyzyjne piaskowanie elewacji budynków prywatnych i użyteczności publicznej. Nowoczesny sprzęt i wysoki poziom usług. Renowacja, oczyszczanie konstrukcji i budynków.
 • oferta_dla_sklepow

  Oczyszczanie ścian z betonu i cegły Szczecin

  Profesjonalne i kompleksowe piaskowanie ścian z betonu i cegły w Szczecinie. Zaawansowana technologia oczyszczania osadu przy zastosowaniu nowoczesnego sprzętu!